За інформацією ВООЗ, у 2022 році в усьому світі було зафіксовано 249 мільйонів випадків малярії та 608 000 смертей від малярії у 85 країнах. Африканський регіон несе непропорційно велику частку глобального тягаря малярії.
У 2022 році в регіоні припадало 94% випадків малярії (233 мільйони) і 95% (580 000) випадків смерті від малярії.
На чотири африканські країни припадає трохи більше половини всіх смертей від малярії в усьому світі: Нігерія (26,8%), Демократична Республіка Конго (12,3%), Уганда (5,1%) і Мозамбік (4,2%).
Оцінка ризику для мандрівників
Передача малярії не розподіляється рівномірно по всіх країнах. У деяких напрямках передача малярії відбувається по всій країні, а в інших — у певних осередках. Тому правильне розуміння кількостей випадків захворювання на малярію у вашому пункті призначення - є важливим етапом підготовки до подорожі.
Рекомендації для громадян та мандрівників, щодо запобігання інфікування.
Малярія — небезпечне для життя захворювання, що передається через укуси комарів.
Недуга поширена у 91 країні світу, переважно це Африка, Азія, Південна та Північна Америка. В Україні передавання малярії комарами не відбувається і наразі всі зареєстровані випадки інфікування — завезені.
Симптоми малярії з’являються через 10–15 днів після укусу інфікованим комарем. Перші ознаки — гарячка, головний біль, можуть проявлятися слабко, що ускладнює виявлення недуги. Залежно від перебігу захворювання серед симптомів можуть бути: сильна втома, втрата свідомості, судоми, утруднене дихання, кривава сеча, пожовтіння склер та шкіри.
Малярії можна запобігти, уникаючи укусів комарів і за допомогою прийому препаратів.
Профілактичні заходи запобігання інфікування:
1. Використання репелентів: використовуйте репеленти, особливо в ранкові та вечірні години, коли комарі найбільш активні.
2. Носіння захисного одягу: носіть довгі рукави, штани і шкарпетки при відвідуванні місць осередку комарів, особливо в вечірній та нічний період часу.
3. Використання сіток: використовуйте сітки для захисту від комарів, особливо під час сну. Це може бути особливо важливо, якщо ви перебуваєте в районах з високою захворюваністю на малярію.
4. Уникання активності в пік комариного сезону: зменшуйте час перебування на відкритому повітрі в ранкові та вечірні години, коли комарі найбільш активні.
5. Безпека під час подорожей: якщо ви подорожуєте до районів з підвищеним ризиком, дізнайтеся про епідеміологічну ситуацію та слідкуйте за місцевими рекомендаціями щодо профілактики.
6. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем щодо профілактики протималярійними препаратами. Їхній тип залежить від країни, куди ви подорожуєте та від типу збудника малярії, який циркулює в регіоні, в деяких випадках профілактику медикаментами потрібно розпочати за кілька тижнів до поїздки.