Телефони колцентру : +38 (097) 18 18 192, +38 (099) 18 18 192, +38 (073) 18 18 192 (пн-пт: 07:30 - 18:00, сб-нд: 8:00 - 18:00)
Новини

Коронавірусна хвороба ( COVID-19 )

 

 

Індикатори підвищеної активності вірусу SARS-CoV-2 у закладах охорони здоров’я  спостерігаються з кінця весни 2024 року. Час епідемії відрізнявся між ЄС/ЄЕЗ, багато з них  повідомляють про тенденції до зниження, але деякі продовжують спостерігати зростання.

З травня 2024 року загальний вплив вірусу SARS-CoV-2 на завантаженість лікарень  та рівень летальності  був відносно низьким. Найбільшу групу  в лікарнях складали люди віком 65 років і старше, що підкреслює той факт, що вразливі групи населення залишаються під більш високим ризиком важкості перебігу  захворювання.

 

Оцінка ризику відповідно до оцінки Європейського центру контролю та профілактики хвороб:

Варіант SARS-CoV-2 - Omicron та його підваріанти, включаючи FLIRT (KP.3), продовжують домінувати. Очікується, що FLIRT не буде пов’язаний із посиленням тяжкості інфекції чи значним зниженням ефективності вакцини.      Незважаючи на те, що кількість госпіталізацій, госпіталізацій у реанімацію та смертність від COVID-19 залишаються низькими на рівні ЄС/ЄЕЗ, наявність активності SARS-CoV-2 підкреслює постійну необхідність моніторингу впливу SARS-CoV-2 та інших респіраторних вірусів на національному та регіональні рівні.

 

Рекомендації для громадян та мандрівників щодо запобігання інфікування.

Коронавірусна хвороба (COVID-19) - інфекційне захворювання, яке викликається вірусом  SARS-CoV-2.

Респіраторне захворювання, викликане новим коронавірусом SARS-CoV-2 поширений на всіх континентах окрім Антарктиди.

SARS-CoV-2 поширюється здебільшого  повітряно-крапельним шляхом, зокрема через кашель і чхання, а також торкання поверхонь, забруднених вірусом. Частинки, що містять вірус можна вдихнути або вони можуть осісти в носі та роті або в очах.

Клінічні особливості перебігу SARS-CoV-2 можуть відрізнятися в залежності від ступеня тяжкості, проте може бути безсимптомний перебіг хвороби. Серед поширених симптомів SARS-CoV-2 виділяють: лихоманку, кашель, загальну слабкість або стомлюваність, зміну або втрату смаку чи запаху, біль у горлі, головний біль, м'язові болі діарею.

Найважчі випадки можуть призвести до задишки внаслідок пневмонії та гострого респіраторного дистрес-синдрому, а також до інших ускладнень, які потенційно можуть призвести до смерті.

Оцінка ризику для мандрівників.

Ризик для мандрівників залежить від:

1. Місця подорожі: рівень поширення SARS-CoV-2 може суттєво відрізнятися в залежності від країни чи регіону. Деякі країни можуть мати високі рівні захворюваності, а інші – низькі.

2. Рівня вакцинації: у регіонах з високим рівнем вакцинації ризик інфекції може бути нижчим. Також важливо враховувати, чи є у вас особиста вакцинація і чи отримали ви бустерні дози.

3.Останні варіанти вірусу: різні варіанти COVID-19 мають різний рівень передачі та тяжкість захворювання. Останні варіанти можуть бути більш або менш заразними.

4. Тип транспорту і умови подорожі: Літаки, поїзди та автобуси можуть бути місцями з підвищеним ризиком через закриті простори і близькість до інших людей.

 

Профілактичні заходи запобігання інфікування:

 

  1. Найефективнішим способом профілактики COVID-19 є вакцинація.  Вакцини проти COVID-19 показали свою ефективність у зниженні ризику інфікування та важких захворювань, викликаних вірусом SARS-CoV-2. Для отримання вакцини та консультації щодо її введення, необхідно звернутись перед поїздкою до вашого сімейного лікаря.
  2. Уникайте тісного контакту з хворими людьми.
  3. Дотримуйтесь правил особистої гігієни.
  4. Уникайте  торкання очей,  носа та  рота.
  5. Робіть  регулярне вологе прибирання приміщення.
  6. Провітрюйте приміщення щонайменше двічі на день.
  7. Маски для обличчя: слід розглянути можливість носіння маски для обличчя в місцях скупчення людей, де неможливе фізичне дистанціювання.
  8. Подбайте про поліс медичного страхування перед подорожжю. У разі погіршення самопочуття, зверніться до найближчого закладу охорони здоров’я.