У 2024 році станом на 31 липня 2024 року 8 країн ЄС повідомили про 69 місцевих випадків інфікування людей гарячкою Західного Нілу.
Про виявлення захворювання повідомили Греція (31), Італія (25), Іспанія (5), Австрія (2), Угорщина (2), Сербія (2), Франції (1) і Румунії (1) та про 8 смертей повідомили Греція (5), Італія (2) та Іспанія (1).
Згідно з наявними даними, 59% випадків цього року припадало на осіб старше 65 років, що близько до середнього показника попереднього десятиліття, який становив 54% за той же період.
Рівень госпіталізації був стабільним: цього року було госпіталізовано 91% випадків порівняно з 94% за останнє десятиліття.
Летальність цього року склала 13% проти 11%, які спостерігалися за попередні десятиліття.
Цього року неврологічні прояви були зареєстровані в 75% випадків порівняно з 65% у попередньому десятилітті.
Рекомендації для громадян та мандрівників, щодо запобігання інфікування.
Геморагічна гарячка Західного Нілу — це вірусна хвороба, що найчастіше передається через укуси комарів.
Основним джерелом та резервуаром гарячки Західного Нілу в природі є перелітні птахи, у крові яких є високі концентрації вірусу, значно менше значення як резервуар мають деякі дрібні ссавці, гризуни та кажани.
Поширення вірусу відбувається через укуси комарів, які в подальшому передають його людині та/або тваринам.
Сприйнятливість людей до хвороби є високою, хоча до 80 % людей переносить хворобу безсимптомно, дехто відчуває легкі ознаки ГРВІ.
Приблизно у 20% хворих у проміжок між декілька днями та 2–3 тижнями після зараження, а найчастіше через 3-6 днів, можуть з'явитися симптоми, схожі на грип: висока температура, головний біль, біль у м'язах і суглобах, слабкість, нудота, діарея.
Основна кількість виявлених випадків захворювання проявляється у вигляді менінгіту та енцефаліту.
Летальність від гарячки Західного Нілу складає 2–14%.
Вірус найбільш поширений в Африці, Азії, Центральній Америці, Австралії, а також у США, Канаді та Мексиці.
Оцінка ризику для мандрівників
Ризик зараження для мандрівників залежить від географічного розташування, сезону (комарі, що переносять вірус, більш активні в теплі місяці), стан здоров’я (люди з ослабленим імунітетом або хронічними захворюваннями можуть бути більш вразливими до важчих форм захворювання).
Профілактичні заходи запобігання інфікування: